laineyhawley07
laineyhawley07
08-02-2021
Mathematics
contestada
which word describes the unit price
Respuesta :
kaylenxc
kaylenxc
08-02-2021
the last one is right because it’s per 1 unit or in this case day
Answer Link
VanimeldaWolf29
VanimeldaWolf29
08-02-2021
Answer:
$5.00 for 1 day
Step-by-step explanation:
1 day is a unit, so its $5.00 for 1 day.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
The movie industry is an example of which of the following market structures? a) oligopoly b) monopoly c) perfect competition d) monopolistic competition
What is the main organ of the circulatory system
The coordinates of the endpoints of and are A(3, 6), B(8, 7), C(3, 3), and D(8, 4). Which statement describes how and are related?
what is the total distance between -4,1 and -12,1
In the excerpt from barrio boy how does miss Ryan help Ernesto overcome his fear of her? A) she does not allow anyone to his way of saying butterfly B) she visi
Why did Plato dislike Athenian democracy
Each parent needs to contribute _______ of their genetic material to their offspring.
what did Shakespeare add to Macbeth to please king James 1
Help3(2x+3)-4x4(-3n+8)
Greenland's geographic location makes it important for these purposes. climate study fire prevention flood control military