hillzeqey
hillzeqey
09-02-2021
Mathematics
contestada
PLS I REALLY NEED HELP?
Respuesta :
natalialorta
natalialorta
09-02-2021
well you have to subtract. i think you have to do 15-10% which is 14.9
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
A bottle of cranberry juice contains 32 fluid ounces and costs $2.56. What is the unit rate?
Algebra: Explain in words how to write an equation that is part one: parallel and then also part two: perpendicular to the equation y=2/3x-4 passing through th
A company rents bicycles for a fee of $10 plus $4 per hour of use. Write an algebraic expression for the total cost in dollars for renting a bicycle for h hours
Tina pet sits to earn extra money. She charges a flat service fee of $20, plus $20 per day. If one of her customers spent less than $80, which of the following
Which one of the following is an example of an entitlement? A. Receiving Social Security B. The right to vote C. Freedom of speech D. Serving in the military
What are phytoplankton? single celled animals that float multi celled animals that float single celled plants that float multi celled plants that float
What are phytoplankton? single celled animals that float multi celled animals that float single celled plants that float multi celled plants that float
A furniture designer creates a table with a circular design that shows up on all four corners. This artist has used which element of art in his works? A.) asymm
How did the renaissance contribute to the age of exploration?
A school purchases boxes of candy bars each box contains 50 candy bars each box cost $20. how much does the school have to charge for each candy bar to make a p