addislincoln86
addislincoln86 addislincoln86
  • 10-02-2021
  • Mathematics
contestada

what is the answer to: Mila bought 26 pounds of sausage for $65.what was the cost per pound of sausage?

Respuesta :

dfsdfbdga dfsdfbdga
  • 10-02-2021

Answer:

$2.50

Step-by-step explanation:

divide $65.00 by 26 pounds

Answer Link
gracelin42502 gracelin42502
  • 10-02-2021

Answer: $2.50 per pound

Step-by-step explanation: $65/26 pound = $2.5 per ponund

Answer Link

Otras preguntas

1 ) Make a list of 10 things/people/situations you are thankful for having in your life. Rank them in importance2.) In a well developed paragraph explain why th
During the alarm stage, what substance does the body release that triggers responses to a threat?
Choose one piece of artwork from the unit. What type of balance does the artwork have? How does this balance affect the feeling or mood of the artwork?
can anyone give me some lines for a #GeekCypher?( a rap about geek stuff)
Show 326 using hundreds, tens, and ones
When comparing presidents of the 1800s to those of the 1900s and 2000s, moderm presidents are more involved in?
Ecosystems are in danger from all of the following except
What kind of connotation does the word stalked evoke
What is the minimum number of feet you should be to avoid being electrocuted by overhead power lines up to 50kV? A. 10 feet B. 15 feet C. 5 feet D. 8 feet
Which of the following is true of concerts A. Concepts prevent us from generalize B. Concepts independent of experiences and object. C. Concepts complicate the