bel122417
bel122417
09-11-2016
Mathematics
contestada
What is the unit rate of $46 for 5 toys
Respuesta :
Eloisa5
Eloisa5
09-11-2016
I think it would be $9.20 because 46 divided by 5 = 9.2
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
Which biomolecule typically contains both nitrogen and phosphate
the table shows the number of movie Patrick has seen this year.determine the ratio of comedies to the total
How are metamorphic rocks formed?
What laws allowed the president to hold or deport immigrants and impose penalties for defaming the government?
what is the adjective in this sentence. patricia played beautiful music in her guitar.
what is the answer for 5.8492 divided 5
how do you write 1 tenth as a decimal
Let f(x) = 2x-7 and g(x) =-6x-3. Find f(x)+g(x) and state its domain
Which word in the sentence does the underlined phrase modify? In its beak, the robin carries a worm to its babies. a. robin b. beak c. worm d. carries
What's the adjectives in the sentence That music class was divided into four groups.