Seudónimo
Seudónimo
10-11-2016
Mathematics
contestada
how much will 7 muffins cost
Respuesta :
supersaiyansavage
supersaiyansavage
10-11-2016
it depends what price it is. when you have the price of a separate muffin then multiply it by 7
Answer Link
Аноним
Аноним
10-11-2016
it depends on how much they cost. 1.00 or 2.30 or 3.50 x 7
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
Isotopes are atoms of an element a. with the same number of electrons but different numbers of protons. b. that are radioactive. c. with a magnetic charge. d
The length of a parking lot is 7 yards more than the width.If the area of the parking lot is 98 square yards,find the dimensions of the parking lot.
The student diluted 50.00 mL of commercial bleaching solution to 250 mL in a volumetric flask, and titrated a 20-mL aliquot of the diluted bleaching solution. T
Sharon wants to make a graph to show the relationship between the number of tickets sold and the price of tickets sold. She plots the following points: (0, 0),
Sanskrit is the ancient language of what?chinatibetpakistanindia.
la figura es simétrica y tiene perímetro igual a 77 cm ¿cual es el área de la figura?
A classroom has a volume of 288m3 . What is its volume in km3
Which one of the following pairs of words consists of antonyms? A. calm—quiet B. true—false C. like—love D. near—close
To find the key words in a sentence, start with the _____. subject and predicate adjectives prepositional phrases first word
The function for the cost of materials to make a muffin is f(x) = Three fourths x + 3, where x is the number of muffins. The function for the selling price of