ae8062497 ae8062497
  • 06-05-2021
  • Mathematics
contestada

apples cost $2.19 per pound, what equation best presents y, the total cost of x pounds of apples?
​

Respuesta :

arbana11 arbana11
  • 06-05-2021
boop beep boop beep boop beep boop.
Answer Link

Otras preguntas

When multiplying decimals, how do you determine where to place the decimal in the answer?
What are the two objects in the sentence radio the earlier invention gave listeners only sound
What is 6 divided by 1/2 equal
The Hu family goes out for lunch, and the price of the meal is $59. The sales tax on the meal is 7%, and the family also leaves a 15% tip on the pre-tax amount.
Kayla has a bowl of beads that contains 42 yellow beads, 28 green beads, 12 white beads, and 18 red beads. She randomly draws a bead from the bowl. The probabil
For nearly 200 years, the Aztec empire ruled Mexico. They borrowed practices from other cultural groups before them: the Olmec, the Toltec, and the Mayans.
Let f(x)= -3x. The graph of f(x) is transformed into the graph of g(x) by a vertical stretch of 4 and a translation of 4 units right. What is an equation for g(
Vanessa has scored 45, 32, and 37 on her three math quizzes. She will take one more quiz and wants a quiz average of at least 40. What is the minimum score Van
What is 60x50 plz help me!
You may compare your ratio of inputs to outputs to the ratio of others at your place of employment in a process described by ______ theory.