Mr. Harmon ordered calculators for his math class to use. He ordered a case of 24 calculators and paid a total
of $199.20.
What is the unit rate per calculator that Mr. Harmon paid?
$4.78
$8.30
$12.05
$17.52
HELP ME PLEASE

Respuesta :

199.20 / 24 = 8.3

so the unit rate was $8.30