buvucvin buvucvin
  • 10-05-2021
  • Mathematics
contestada

c) If Sam only has $25. how much fuel can be bought for $1.40/L?

Respuesta :

Fastrace18
Fastrace18 Fastrace18
  • 10-05-2021

Answer:

17.86 liters of fuels

Step-by-step explanation:

25 / 1.40 = 17.86

Or 17 if you cannot buy for less than $1.40

Answer Link
asmreatinggirls asmreatinggirls
  • 10-05-2021
17.85

explanation:
25 ÷1.40= 17.85714285714286
Answer Link

Otras preguntas

Which statement about an opinion is false? An opinion is a personal view or attitude. An opinion is often indicated by the use of adjectives. An opinion is oft
(THOMAS JEFFERSON ERA) * GIVE A SHORT BIOGRAPHY OF JEFFERSON AND MADISON *IMPORTANT EVENTS (MARBURY V. MADISON, LOUISIANA PURCHASE, DEALING WI
A computer network is BEST described as two or more computers that are?
How many cells form at the end of Meiosis II and how many chromosomes do they contain?
Why was Babylon so important in the ancient world
When I started here, there were 500 employees. Since then, we have added 35% more employees, so we now have a total of __________ employees.
The 28 word for place is a. palacio c. plaza b. parque d. lugar
Disagreement A. Conflict B. Resolution C. Social Norms D. Circumstances
what term refers to a system in which one branch of government is prevented from seizing too much power
Which of the following physiological symptoms are signs of stress? A. Hearing and vision loss B. Dental cavities and bone loss C. Arthritis and carpal tunnel s