lilmiswag12
lilmiswag12
08-12-2016
Mathematics
contestada
can someone help me solve this problem
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
08-12-2016
lbs of nails : 2 3 5 6 8 10 20 x
cost : 0.86 1.29 2.15 2.58 3.44 4.30 8.60 y
unit cost is : 0.43 per lbs of nails
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
The U.S. government is separated into three interrelated branches: executive, legislative, and judicial. Each branch prevents the other branches from becoming t
plz help il give u brainlist
in a polar covalent bond, A) electrons are not shared equally between atoms B) electrons are shared equally between atoms C) a cation is bonded to an anion D) e
lee says that 35 is the same as 2 tens 15ones and Maria says that 35 is the same as 1 tens 25 ones
The following octagon is formed by removing four congruent right triangles from a rectangle. What is the total area of the octagon
Help ! Help Help Help Help Help
What volume of 0.10 m naoh can be prepared from 250. ml of 0.30 m naoh?
What was the main issue relating to Reconstruction that divided Republicans at the end of the Civil War? If you had been a member of Congress at the time, what
What conclusion cannot be drawn? A.) Jackson’s separation of the crowd to allow Mrs. Delacroix through at the beginning of the lottery is an example of foresh
Anna is making 3 ribbon necklaces. She needs 24 inches of ribbon for each necklace. The ribbon is sold in 12-inch lengths. How many lengths does Anna need to bu