If Camillo goes with the better buy, how much will he pay for the 25 loaves of bread that he needs for the gourmet peanut butter and jelly sandwiches? Enter your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Answer:

$49.5

Step-by-step explanation:

* means multiply

at $1.98 per loaf

25 * 1.98 =

49.5

Answer:

48.75

Step-by-step explanation:

It would be the cheapest option