muhammadrainy7 muhammadrainy7
  • 10-09-2021
  • Mathematics
contestada

Four gallons of gas cost 12.80 what was the price of gas per gallon

Respuesta :

brittneyaw03
brittneyaw03 brittneyaw03
  • 10-09-2021

Answer:

$3.20

Step-by-step explanation:

12.80 divided by 4 is 3.20

Answer Link

Otras preguntas

What happens to James Ryder at the end of "The Adventure of the Blue Carbuncle"?
Which is a better deal for a package of soap? a.) $5.75 for 14oz of soap b.) $5.50 for 13oz of soap c.) $3.45 for 3.5oz of soap d.) $ 5.25 for 12oz of soap
Which sentence uses a verb that agrees with its pronoun subject? A. You is a very creative writer. B. Am I permitted to try diving now? C. Lately you appears so
how much DNA is in ONE CELL
How can I simpliy |-15| + |-26|?
Does a jaguar live in the understory of the tropical rainforest
Which of the following is the best summary of Beowulf's last words? A. You are a good man to have worked with, but I must leave now. B. We are members of a grea
what is the median of the data 9,35,73,44,29,28,7,12
How many different combinations are possible if each lock contains the numbers 0 to 39, and each combination contains three distinct numbers?(Combinations like
What is the ratio 175/250 written in word form and in lowest terms? A. 3 to 5 B. 2 to 5 C. 7 to 25 D. 7 to 10