eg3382
eg3382
06-01-2017
Mathematics
contestada
HELP PLEASE!!!! so confused
Respuesta :
Аноним
Аноним
06-01-2017
Well, since they let us know the SLOPE of the line, that is also the unit rate and constant of proportionality. So if it's $1.65 per HCF, all we'll have to do is multiply 1.65 times 13 to figure out the cost of 13 HCF, which is $21.45 c:
Answer Link
Аноним
Аноним
06-01-2017
Here, For 19 HCF, monthly cost = $49.18
So, for 1 HCF, it is = 49.18 / 19
Now, For 13 HCF, it would be: 49.18/19 * 13 = $33.65
In short, Your Answer would be $33.65
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Regulating the manufacture of _____ is the function of RNA. protein cells energy
A problem caused by the burning of fossil fuels is _____. acid rain drought flooding overpopulation
Which of the following threats did soldiers face in the trenches?
if a ball was thrown upward at 46.3 m/s how long would the ball stay in the air
Which of these best describe a steppe? a wide expanse of desert a grassland with few trees a cold region with tundra a large evergreen forest
Which method provides the most support and ensures the most success in a new exercise program?
What was one effect of the Interstate Highway Act of 1957? a. the emergence of the car as America’s main mode of transportation b. the creation of speed limits
80 is 1/10 of what number
Which best describes why the Boston Tea Party is considered such a significant event in US history?
A problem caused by the burning of fossil fuels is _____. acid rain drought flooding overpopulation