Mary Alice is making a curtain for her kitchen window. She bought 2 1/12 yards of fabric. Her total cost was $16.
What is the COST PER YARD?

Respuesta :

Answer:

7.68$

Step-by-step explanation:

2+(1/12)=2.08

16/2.08=7.68

Answer:

6.4

Step-by-step explanation: