mahaliarune
mahaliarune
13-12-2021
Mathematics
contestada
find the ratio
3 ounces cost $2.73
Respuesta :
RocketMath
RocketMath
13-12-2021
Answer:
1 : $0.91
Step-by-step explanation:
divide 3 by 3
divide 2.73 by 3
1:0.91
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
The Saanvi family wants to move to a new town. How can they best determine whether a certain part of the town is gang infested? Check all that apply. Look for t
What can be concluded about the distance from point B to CD?
PLEASE HELP ME! [99 POINTS] ONE QUESTION !! SERIOUS ANSWERS ONLY
Which statement best explains how farming affected the economic slowdown that led to the Great Depression? High demand was met with high output. Produce prices
Why was japan more successful than china in maintaining its independence?
what is the smallest division of time
NEED HELP IN MATH . SERIOUS ANSWERS PLEASE . EASY 10 POINTS .
I want you to describe at least four structures of the American political system that have been responsible for maintaining two-party dominance. Put another wa
Consider the reaction below. C2H4(g) + H2(g) --> C2H6(g) Which change would likely cause the greatest increase in the rate of the reaction? A) Decrease tempe
if f(x)=(3x-6/x-2), what us the average rate of change of f(x) over the interval [6,8]? A. 0 B. 1 C. 3 D. 3.5