cabrinhasilvestri
cabrinhasilvestri cabrinhasilvestri
  • 13-12-2021
  • Mathematics
contestada

Cans of peas are on sale at 2 for $1.19 how much would 12 cans cost

Respuesta :

abigailbella
abigailbella abigailbella
  • 13-12-2021

Answer:uh 2 divide 1.19 and add 12 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link
papa2456 papa2456
  • 14-12-2021
7.14 is the answer .........
Answer Link

Otras preguntas

This cell membrane gateway system for a heart is specifically called the
I NEED HELP FAST!!!!! Can you tell me about the difference between physical and chemical changes??? I have a DBA in a few minutes and I don't know!!! Please use
Greg earned $900 for washing 30 windows last month. If Greg's wage is increased by $2 per window this month, how much will he earn for washing 30 windows this m
5c+16.5=13.5+10c PLease answer quicly
All of the following are examples of chemical energy except Burning a candle Coasting downhill on a bike Working muscles using food
Read the passage. It was quite warm that noontime, even hot, so we were ready to go cool off and get some lunch. However, our daughter did not appear as the cr
The migration of early hunter-gatherer societies was determined by______.
what does Ha and her family mourn the loss of ? how do you know ?
Need answers Please explain
help me plssssssss i need it