Ashley wants to purchase some bottles of soda to take along to her friend's house for a sleepover. While shopping, Ashley discovers the following prices for bottles of Pepsi. Which of these options is the best buy?
A) $8.75 for 5 bottles
B) $5.97 for 3 bottles
C) $6.36 for 4 bottles
D) $12.60 for 7 bottles​