divaparra014
divaparra014
12-01-2022
History
contestada
Can someone plz help Me? :(
Respuesta :
Mariam1243
Mariam1243
12-01-2022
Answer:
I would say B
Explanation:
Hope I helped?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
3. A grocery story sells a bag of 8 potatoes for $4.00. What is the unit cost of each potato in the bag? a. $32.00 b. $5.00 C. $0.50 d. $0.05
Which statement best explains the paradox in this line? Algernon. It is awfully hard work doing nothing. - The Importance of Being Earnest, Oscar Wilde No one w
A store owner wants to develop a new snack mix by mixing chocolate and trail mix. How many pounds of chocolate costing $13.20 per pound should be mixed with 10
What country did Father Miguel Hidalgo inspire to fight for its independence?
Write the decimal in words: 10.12
the volume of a gas is 450mL when it’s pressure is 1.00 atm. if the temperature of the gas does not change, what is the pressure when it’s volume is changed to
The highest point of elevation in Denmark is 2,028 meters above sea level, and the lowest point is 155 meters below sea level. Which integer represents the low
What happened to Mr.Julian,manny’s father
1.2 g of sucrose is added to water with the final volume of 75 ml. What is the concentration of sucrose in %w/v?
Europeans who ruled territories directly denied the influence of native people because imperialists were afraid that native people would make trade agreements w