parkerjayla41 parkerjayla41
  • 08-02-2022
  • Mathematics
contestada

Mason spent $4.82 for a gallon of milk. How much would Mason spend on 4 gallons of milk?
$19.28
$9.64
$1.21
$17.64

Respuesta :

cmarsh1998
cmarsh1998 cmarsh1998
  • 08-02-2022
The correct answer is A $4.28 x 4 = $19.28
Answer Link

Otras preguntas

If 7 + 3x = 22, then 2x =
What is a polygon with 12 equal sides called?
During the Victorian era, drinking water in London was?
How long did the Mongolian empire last?Who were the Mongolians enemies before Mongolia became an empire?What was the name of the Mongolian ruler?
In fruit flies, red eyes are dominant to green eyes. In a cross between a short-winged, green-eyed fly and a long-winged, red-eyed fly, the results were as foll
What is 5 3/4 times 2/6? I am doing math homework and need help
During the Victorian era, drinking water in London was?
what is the main idea for the book Helen keller
What is a polygon with 12 equal sides called?
In what form is the energy that is absorbed by plants' leaves?