hgri5769
hgri5769
08-02-2022
Mathematics
contestada
her 200 points please answer
Respuesta :
maddirob04
maddirob04
08-02-2022
unit rate for $40 for 100 books is $0.40 and the unit rate for $75 for 250 books is $0.30. so the $75 for 250 books is better. to find unit rate you do 40/100 and 75/250
Answer Link
ericivangd
ericivangd
29-07-2022
Answer:
i agree!
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 55+ )
Otras preguntas
Can anyone here help me with chemistry
Can someone please help me? :(
Kinetic energy is energy in motion. Potential energy is _____ energy.
Fabricante de moldes para sillas buymouldsonline. Es.
Which equation would graph as a straight line? x2 – y = 0 y = x 2y = x2 y=1/2×2-1 x2 = 0
find asymptote and graph y=2.5 divided by x
How does the words exercise and fitness differ?
Which fast food restaurant opened its first location on route 66?.
How would southern Whites benefit from Jim Crow laws?
Round to the nearest tenths.