kassidybabysquirell kassidybabysquirell
  • 10-02-2022
  • Mathematics
contestada

Kristin bought a pack of 12
pencils for $1.25. How
much was each pencil?

Respuesta :

tyrawilson1230 tyrawilson1230
  • 10-02-2022
1.25 divided by 12 is 0.10 so each punch is 0.10 cents
Answer Link

Otras preguntas

how are bacterial and viral STIs alike?
Arrange the events in chronological order
Write as an equation: The product of a number and 12 is 78. A. 12n=78 12 n = 78 B. n+12=78 n + 12 = 78 C. 12−n=78 12 − n = 78 D. 12=78n
how did early people move to other parts of the world?​
What is this expression in simplified form?
help me i give you brainly
What differentiates a key detail from other details in a text? O Only key details can be examples or facts. O Only key details are used in the introduction. O
How many grams of nitrogen are contained in a sample of C4H9N302 that also contains 9.42 x 1024 hydrogen atoms?
Help with exercise The number of calories in a 1.5-ounce chocolate bar is 225. Suppose that the distribution of calories is normally distributed with the stand
what is the plot myth of the beginnings of the maasai