endinn63 endinn63
  • 07-03-2022
  • Mathematics
contestada

one box of salt contains 2.5 pounds and cost 2.57 how much is the price per ounce

Respuesta :

alijabur669
alijabur669 alijabur669
  • 08-03-2022

Answer:

A2kg bag of sugar costs=5.099

Answer Link

Otras preguntas

river crossed by Washington and his troops in the winter of 1776
I need help with numbers 8-11. By the way whoever answers the quetion, the next quetions I'll put 40 points cause this one I put 20. And I need this one by tomo
What is the voltage measured with a voltmeter across a wire in a circuit? a) the voltage is the same as the voltage across the power source b) the voltage is ha
Juliet is going to send someone to romeo on the following day for what purpose?
when begging a cardiorespiratory training,it's best to plan for sessions per week
Do you agree with the delegates’ rule of secrecy? Why or why not?
Conjugate the following irregular verbs in the simple present tense (Indicative). 6. tener (to have) yo ________________________ 7. tener (to have) nosotros _
What is the meaning of "LIFE''?
Can anyone help with number 8.
What is -6 (2v)+3a(3) ;v=1/3 ;a=2/3?