jcoleman7490
jcoleman7490 jcoleman7490
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

If 3 bananas and 8 apples cost $2.50, and if 7 bananas and 12 apples cost $4.00, how much do 10 bananas and 20 apples cost?

Respuesta :

is26307 is26307
  • 10-03-2022

Answer:

6.50

Step-by-step explanation:

adding the numbers 4 plus 2.50

Answer Link

Otras preguntas

State a true conclusion. 1) If a ● b = 0, then a = 0 or b = 0 2) 3x = 0
The concentration of H+ ions in a solution is 1.0 × 10-11 M, What is the pH of the solution?
In his inaugural speech, President Lincoln a. threatened to attack the seceded states if they did not return to the Union. b. repeated his commitment not to int
Insurance can help you: A.minimize monthly expenses B.financially protect against unexpected accidents C.reduce the chances of getting into an accident D.cover
2x-5y=14 x=1 what is y?
The legal theory under which states were able to reject federal laws deemed unconstitutional was known as
Why did the united states remain neutral when world war i first broke out?
How many milliliters of 2.55 m naoh is needed to make 125 ml of 0.75 m naoh solution?
In an ecosystem, energy from the Sun is transferred by way of _____. A food chains or webs B.transpiration C.kinetics D.condensation
What else would need to be congruent to show that angle ABC is congruent to angle XYZ by ASA