ririmcgary
ririmcgary
10-03-2022
Mathematics
contestada
what quadrilateral is this
Respuesta :
randomuser160
randomuser160
10-03-2022
Answer:
parallelogram
Step-by-step explanation:
it has 2 parallel sides
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?
CAn you pls help me on this one ?
What percentage of animals are vertebrates??
A taxi ride cost $29.40. The driver charged $3 plus $0.40 per 0.2 mile traveled. How far did the taxi travel on this trip?
Solve by factoring x^2+8x+15
How did powerful families such as the Medici and the Sforza help spread Renaissance ideas?
Help me with number three plzzzz i took a picrure below
If you had 73 and you divided it by 5 what is your answer?? Answer:14.6
The ultimate goal of the early Portuguese explorers was to
what is the answer to this