A grocery store sells 1 gallon containers of milk for 3.99. The store also sells orange juice in a 6 pack of 5.5 fluid ounce bottles for $1.79. Suppose the store wants to sell its orange juice in gallon containers instead. To the nearest dollar, how much more would a gallon of orange juice cost than a gallon of milk?

A grocery store sells 1 gallon containers of milk for 399 The store also sells orange juice in a 6 pack of 55 fluid ounce bottles for 179 Suppose the store want class=