Seudónimo
Seudónimo
15-02-2017
Mathematics
contestada
about how much would it have cost
Respuesta :
aileenr7
aileenr7
15-02-2017
It would cost about $.50 because $8.15 rounds to $8.00, and 8/16 = 0.5
Answer Link
morgankaeleb8
morgankaeleb8
15-02-2017
One plant would cost about 0.50 cents.
You can find out the answer to this problem by dividing 8.15 by 16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
What is the possible rational roots for this polynomial 6x³+5x²+10x+3=0
Which does the news media do? enable advertising warn about dangers provide information entertain people
20 points!/Talking about the Hurricane Dorian that hit and flooded North Carolina.
What is One tenth of 72?
5 fun facts about maine states
Question 3 of 5 2 Points The language used in the reading suggests that the author was writing about something that: O A. He hoped others would copy. B. He had
1/5x +1/4= 1/2(x+5) please answer this question for 18 points
should preschoolers be suspended?
if f(1) = 2 and f (n) = f(n-1) +5 then find the value of f (6)
Enjoli is making cupcakes for a party. She needs 45 cupcakes but the recipe makes 15.Strawberry Cupcake RecipeBatches 1 | Strawberries 1 1/2If she does not w