2009714
2009714
11-01-2024
Mathematics
contestada
9 apples cost $11.25. How much will 4 apples cost?
Respuesta :
aepeabody
aepeabody
11-01-2024
Answer: $5
Step-by-step explanation:
11.25/9=1.25
1.25x4=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! Thomas solved the equation by completing the square. x2 − 10x + 27 = 0 Which equation shows one of the steps T
A 440 m long road is being repaired. After one day, the workers had repaired 3/4 of the road. What is the length of road left to be repaired?
In studying human behavior, contemporary psychologists rely most heavily on question options: 1) introspection. 2) psychoanalysis. 3) massed practice. 4) scienc
the diameter of the sun is 1.4 * 10^-6 m. where as diameter of earth is 1.2756 *10^-7m. compare the diameter of sun and moon
The cell membrane is called the___
convert 51 feet to yards
Think of another culture which you are either familiar with or have had experiences. list one example of a cultural difference between that culture and the amer
which is an internal influence on thoughts or feelings? A. preferences B. Family health history C. your community D. Family
How many ways are there to arrange the 26 letters of the alphabet so that no pair of vowels appears consecutively?
Please help ASAP! Thank You!!