jdkelsey2013oz6f0y jdkelsey2013oz6f0y
  • 10-11-2017
  • Mathematics
contestada

Three pounds of shrimp costs 16.47 at the grocery store. ? is the unit price of the shrimp in dollars per pound

Respuesta :

emnicfish123 emnicfish123
  • 10-11-2017
the answer is $5.49. hope that helps
Answer Link

Otras preguntas

NEED HELP ASAP 20POINTS The energy (and cost) needed to operate an air conditioner is proportional to the volume of a space that is being cooled it cost ZAP e
Answer please????????????
Why was the Nevada territory so appealing to many?​
Using the word bank bellow write the chemical equation for photosynthesis. Symbols and words can be used more than once.
How many moles of neon (Ne) gas have a volume of 4.5L and a pressure of 2.1 atm at 302 K (The universal gas constant is 0.0821 L•atm/mol•K)
look at the table. how are, 50, 75 and 100 related to 100?​
What brought Midas's rapture to an end?
MAX POINTS AND BRAINLIEST !! Write a quadratic equation that can be solved by factoring. Solve your equation and show and explain all your work. please dont jus
What is 1/10 of 0.04?
Which art forms have helped keep West Africa's traditions alive?Choose all answers that are correct.carved masksgriotskente clothmurals