stephhh12
stephhh12
14-11-2017
Mathematics
contestada
12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?
Respuesta :
marting1667
marting1667
14-11-2017
the answer to this sum is
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101
14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg
for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Mother took a loan of $24000 but had to repay a total of $26376. How much money interest did she have to pay on thst loan?
Search in the internet a picture that demonstrates a skill in harvesting/capturing animal/fish?. Paste the picture below.
Infants and children who remain within close distance to a caregiver are more likely to _[blank]_ than those who do not. suffer from ill health develop strong a
What can we infer about Trevor's mom's beliefs about rules from her interaction with the Catholic school
different works of river and different stages of river
PLEASE HELP, ONLY HAVE A FEW MIN LFT!!!! A bookstore tracked the data of the weight of their deliveries and the number of books in each box. They created a scat
Please help really quick
Choose The Correct Verb Form To Complete Each Sentence. The Verbs: Voy, Vas, Va, Vamos, Van Yo ___ y él ___ también. Pero no ___ juntos. Él ___ a pie y yo ___ e
Why is the land breeze experienced at night?need an explanation related to the following diagram
How does Morrie know his health is failing? A: he sees how far he can walk B: he sees how much he can eat C: he times how long he exhales D: he can no longer ta