darkikiw3 darkikiw3
  • 06-12-2017
  • Mathematics
contestada

which lowest price of raisins per ounce
Choice A: 5 ounces for 1.49
Choice B: 12 ounces for 3.69

Respuesta :

trinityxzamorap0hvn0 trinityxzamorap0hvn0
  • 06-12-2017
choice A is the lowest price
Answer Link
djdragon737
djdragon737 djdragon737
  • 06-12-2017
By less than a fraction of a cent the answer is A
Answer Link

Otras preguntas

The cost of 8 pounds of watermelon is $19.60. How many pounds of watermelon can a person buy with $53.90?
Please Help!! DUE SOON!! I'LL MARk BRAInLiEAST!! HIGH POintS!!
the us coast guard considers personal watercraft to be
What is a reasonable expense to cover using a loan from a bank? A.a new car B.a concert ticket C.a parking fee D.a restaurant bill
A traveler pulls a suitcase, as shown in the figure. The force acting on the handle is 30 N at an angle of θ = 40°. How much work is done if the traveler moves
How do conspiracy theories bring people together? How do conspiracy theories divide people?
( I will give brainlist ) Help its A Math Problem !!! Determine if the following table is linear, exponential or quadratic. Then write the equation that represe
a rental truck company charges $25 per day plus a fee of $0.35 for every mile (m) driven. Which equation can be used to find the number of miles driven for a tr
Let A = {1, 2, 3} and R be the following relation on A; R = {(1, 1), (1, 2), (1, 3), (3, 1), (2, 3)}
Which value makes the equation 4× = 48 true?