overwatchplayer overwatchplayer 07-12-2017 Mathematics contestada 1. A pack with 6 cans of juice costs $3.48. What is the unit rate? A. $0.49 percan B. $0.50 per can C.$0.58 per can **I think this is the answer** D.$0.60 per can THIS IS URGENT! Please help!