fuzzytrip1234 fuzzytrip1234
  • 07-01-2018
  • Mathematics
contestada

The super saver market is selling 3lbs of oranges for $4.50

How many pounds do you get for $1

Respuesta :

catlovingenius
catlovingenius catlovingenius
  • 07-01-2018
0.6 of a pound for $1.

3 divided by 4.5 = 0.6.

I'm not completely sure about this, but fairly certain. I'd look at other people's answers before submitting. Hope this helps.
Answer Link

Otras preguntas

justify why each of the avoiding conflict,competing with one another,compromising your viewpoint attitudes and behavior will be ineffective when dealing with in
Find the sum and choose the correct answer. 2n 3 + 4n 2 - 7 and -n 3 - 8n - 2 -n3 + 4n2 - 8n - 9 n3 + 4n2 - 8n - 9 n3 + 4n2 - 8n - 5 n3 - 4n2 -9
Solve for y:- 10 + y = 28 Thanks!
What does the term popular sovereignty mean?
What is the least common denominator of 3/4, 4/5, 2/3? A. 12 B. 15 C. 60 D. 20
How did the yellow journalism get its name?
Factor this expression completely x^2-r^2
why do hindus believe in good and evil gods?
is 14+x=46;x=32 a solution or equation
Which of the following words is used as a coordinating conjunction? A. so B. after C. since D. as