alyssafavela99
alyssafavela99
09-01-2018
Mathematics
contestada
help please
urgent!!!!!!
Respuesta :
radicalnatical
radicalnatical
09-01-2018
The Chicken, in total, cost $4.56
You need to figure out the total in pounds, which is 4 3/4. Then multiply that by the price, .96
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
A diagonal of a cube measures 15 cm and the length of an edge of the cube is startroot 75 endroot cm. what is the length of the diagonal of a face of the cube?
Which statement best describes a similarity between farm managers and feedlot managers?
Write each amount as a rate. a) A fast reader can read 500 words every minute. b) Min did 13 chin-ups in 1 min. c) A cheetah can run 70 km in 1 h. d)When fighti
Last friday night, the morgan middle school girls' volleyball team won a game against south central after a 36-game losing streak! the coach and team staged an
If you were to observe the activity of methylated dna, you would expect it to _____.
70 POINTSWrite “D” if for DNA, “R” if for RNA, or “BOTH” if it pertains to both DNA and RNA. 1 ._________ I am a nucleic acid. 2 ._________ I am usually single
Select the correct structure that corresponds to the name. 2,2,3-trichloro-3-fluorohexane A. B. CI CI CI CI F חד CI C. both
Find the binomial coefficient (8/3)
please help, i dont understand an ounce of this
If mary paid $20.44 for 7.3 pounds of strawberries, what was the price of 1 pound of strawberries? do not include $ in