Trey333
Trey333
06-02-2014
Mathematics
contestada
Find the unit rate:
$2 for 5 cans of dog food
Respuesta :
louiesamaan
louiesamaan
06-02-2014
.40$/1 is the answer to your question
Answer Link
punksymphony
punksymphony
06-02-2014
.40 per can
2/5 = .4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
anna wanted to appy for a license to become a lawyer in the state of alabama. would she appy to the federal or state government for the license? why?
can you please help me with this
Cobalt chloride hexahydrate has a formula weight of 237.9 g/mol.how much would you use to make 0.5 liter of a 0.3 m solution?
one half of a number is 3 more than one-sixth the same number. what is the number?
what can the reading of ancient texts help readers better understand ?
3500 at 6% for seven years
True or false: 1. A Scientific theory is just an educated guess about why something occurs. 2. Taking many measurements and averaging the results may correct r
n - 3/5 = 2/5 these two are fractions it says find the value of the variable plz help
Identify four reasons for which a writer chooses to write?
kammi wrote the numbers -3, -3.5, 4, and -4.5 in order from least to greatest. How did she write the numbers?