loopylou
loopylou
09-12-2015
Mathematics
contestada
Cost of 2 1/2kg at 28p per kg
Respuesta :
wmd1999
wmd1999
09-12-2015
if each kg costs 28p and you need 2.5 (2 1/2 in a decimal), then you multiply the price with the amount. In this case you would get 2.5*28=70
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
How does federigo respond to monnas request
Nieto Company’s budgeted sales and direct materials purchases are as follows. Budgeted Sales Budgeted D.M. Purchases January $261,000
How would these story elements best be revised to fit the Gothic genre? Three brothers meet in a small coffee shop to discuss their inheritance from their recen
How do free-living flatworms, tapeworms, and flukes eat?
Which republican opposed the Dred Scott decision.?
Harris, Inc. incurred the following transactions during the month of February. Record the appropriate ones in the cash payments journal. Include posting referen
True or false. Industrialization shifted the economy from being rural to being urban.
Motor Works, Inc. has declared a $20,000 cash dividend to shareholders. The company has 5,000 shares of $15-par, 10% preferred stock and 10,000 shares of $20-pa
ASAP! GIVING BRAINLIEST! Please read the question THEN answer CORRECTLY! NO guessing. I say no guessing because people usually guess on my questions.
I can’t figure this out it’s difficult for can anyone help me Plz