lunabeauty2468p57kzm
lunabeauty2468p57kzm lunabeauty2468p57kzm
  • 07-03-2018
  • Mathematics
contestada

I need help with the answer as it is very difficult

I need help with the answer as it is very difficult class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-03-2018
3.785/2.83 = 1.337 (round up) $1.34 for one liter

1.46 > 1.34 by 16 cents

USA has better price values
Answer Link

Otras preguntas

Identity any changes in an individuals circumstances that may indicate a need to adjust the type or level of support
which colloid is more stable milk or ice cream and how do you know
Which best explains how the human body obtains energy from food? a. by inhaling oxygen into the lungs b. by removing dangerous wastes c. by exhaling carbon d
Suppose your friend multiplied 1.2 and 2.6 and got 31.1 as the product/ is your friend's answer reasonable? jusity your respone
The soap recipe is increased so that 75 grams of she butter are needed. Complete the ratio table to find the amount of sodium hydroxide that is needed She butte
Genes a and b are 10 units apart genes b and c are five units apart genes a and c are 15 units apart what is the gene sequence
A newspaper stand sold 1000 copies of the city newspaper for $1600. Write and solve an equation to find the price of one copy.
Ted and Robin each gave a basket of green apples to their friend Lily. Ted’s basket contains 5 apples, each weighing 7 1/4 ounces. Robin’s basket contains 6 app
Help me please on present participle and past and past participle
To simplify 5.2 + 2.1(4.5 - 41 7 ), Josie argued that it would be easiest to rewrite the mixed number as a decimal since the other three numbers are decimals. D