msmojica28 msmojica28
  • 09-03-2018
  • Mathematics
contestada

Leo bought 6 chew toys for his new puppy each chew toy cost $4 how much did Leo spend for the chew toys

Respuesta :

paris2002 paris2002
  • 09-03-2018
6*4 equals 24 bam easy mat
Answer Link
alyssamarletti
alyssamarletti alyssamarletti
  • 09-03-2018
the chew toys cost $24
Answer Link

Otras preguntas

what challenges did Europe to the muslim world ​
The mantle is divided into the inner mantle and outer mantle. True or false
What was Huey Long's main impact on Louisiana? 40 points and Brianliest to the best answer
A scuba diver is diving at the constant rate and her elevation is 18 feet below sea level. 8 seconds later he elevation is 20 feet below sea level. How many mor
Which animals hold hands while sleeping to avoid drifting apart?.
How did Impressionism change after 1880?
[tex]\huge\sf\red{ -,- }[/tex]what is hypertension?[tex]\huge\sf\red{ -,- }[/tex]​
2. Two spherical objects with radii 1 m have masses of 1.5 kg and 8.5 kg. They are separated by a distance of 18 m. Find the gravitational attraction between th
how does energy from the sun flow through the food chain? using the terms below, draw a diagram to show the flow of energy from beginning to end-Herbivores-Deco
(please anwser quick) y = 2/5x + 2 Which of the following graphs represents the equation above? A. WB. YC. XD. Z