nancy74
nancy74
06-04-2018
Mathematics
contestada
Alondra wants to buy a proud
Respuesta :
AngelxDevil
AngelxDevil
06-04-2018
Hi there!
The answer would be $1.35.
16 ounces is 1 pound.
Multiply 4 by $3.55 because 4 x 4 is 16 and now you get $14.20.
Subtract $14.20 from $12.85 and we get $1.35.
So your answer would be $1.35.
Hope this helps ;)
Answer Link
mikaelacabreramjc
mikaelacabreramjc
22-05-2020
Answer:
the answer is c
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Suzanne has brown eyes but also carries a gene for blue eyes. suzanne is _____ for the trait of eye color.
Three forces with magnitudes of 52 pounds, 82 pounds, and 111 pounds act on an object at angles 100o, 190o, and 310o, respectively, with the positive x-axis. Fi
Using paper folding to construct a line perpendicular to a given line through a point fold the paper through the point so that the given line segment lies: A. P
Why do you think the states of mississippi required all black persons to sign yearly labor contracts but not white citizens?
8. The perimeter of a church window is 80 inches. If the window is in the shape of a square, what is the length of each side of the window?
Kelly sells life insurance and is considering buying a $60,000 mercedes for business purposes (thus, the expense reduces her taxable income). if kelly is in the
A car dealership sells used cars for$7,000 and new cars for$1,600. If a total of 17 cars were sold for $191,000. How many of the cars sold were used?
Visit a local supermarket and sketch its layout. What are your observations regarding departments and their locations?
Could someone please explain to me this so I understand? Based on most standards of practice guidelines, which of the following home components should you inclu
If the physical count of the inventory revealed $158,000 of merchandise on hand and the inventory records reported $163,000, what would be the necessary adjusti