mama cumpara 3 kg de cartofi si 5 kg de rosii platind 39 lei iar sora ei cumpara 6 kg de cartofi si 2 kg de rosii platind 30 lei . Cat costa 1 kg de cartofi ? Dar 1 kg de rosii ?

Respuesta :

1.67 de rosil. because 5/3= 1.667. Hope this helped!