rmertens
rmertens rmertens
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

how many gallons of gas can you get for $15.80

Respuesta :

claudialewis1
claudialewis1 claudialewis1
  • 08-02-2021
It depends on how much gas is for 1 gallon
Answer Link
aaaaa7843 aaaaa7843
  • 08-02-2021
Usually $20 dollars can get you about 10 gallons but it depends where you live and what gas station you go to.
Answer Link

Otras preguntas

How do you put 5/2 on a number line
Find the unit rate: $2 for 5 cans of dog food
What is the maximum mass of methane (CH4) that can be burned if only 1.0 g of oxygen is available and how do you figure it out?
Find the unit rate. 6 ounces for 2.5 servings Help! Please
Two cars start from rest at a red stop light. When the light turns green, both cars accelerate forward. The blue car accelerates uniformly at a rate of 5.8 m/s2
What is the maximum mass of methane (CH4) that can be burned if only 1.0 g of oxygen is available and how do you figure it out?
About how tall should you be at age 12, about in 7th grade. And how about weight?
Find the unit rate. $121.50 for working 18 hours
The island of corsica which lies south of the ligurian sea is part of what country?
How did the monroe doctrine help America?